KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9602169

nr 960 2169

Berta Hansson

(1910-1994), Sverige

Etsning, Berta Hansson (1910-1994), dedikerad, signerad, motivet: 29x20

Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 11 maj 2015
kl 19:48:53

Berta Hansson

Läs mer om Berta Hansson